Kemira Gdańsk i Barona Polska rozpoczęły współpracę

Fińska firma Kemira otworzyła w Gdańsku nowe centrum usług biznesowych do obsługi wszystkich przedsiębiorstw Kemira w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). Do zakresu działań nowego centrum planowane jest włączenie usług wsparcia biznesu, takich jak; księgowość i finanse, obsługa klienta, IT oraz zamówienia publiczne. W momencie pełnego wdrożenia usług, roczny cel w zakresie oszczędności kosztów dla planowanej reorganizacji  w całym regionie EMEA ma wynieść blisko 10 mln EUR. Związane z tym jednorazowe koszty restrukturyzacji mają wynieść około 20 mln EUR. Kluczowym czynnikiem prowadzącym do skutecznej realizacji tej strategii jest ciągła poprawa efektywności działania przedsiębiorstwa.

"Lokalizacja w Gdańsku została wybrana ze względu na istniejącą już tutaj infrastrukturę biurową, dostępność wykwalifikowanej kadry pracowniczej oraz na koszty ", mówi Arkadiusz Rochowczyk, Dyrektor Zarządzający w Kemira Gdańsk.

Według Mai Paradeckej, HR Manager w Business Service Center, Kemira poszukuje osób doświadczonych i zmotywowanych, ze znajomością takich języków obcych jak fiński, szwedzki, niderlandzki i niemiecki . "Ponieważ liczba zatrudnionych przez nas osób z takimi umiejętnościami jest stosunkowo wysoka, chcemy przyciągnąć również pracowników spoza Polski. Aby móc z powodzeniem znaleźć osoby, które są gotowe do przeprowadzki do Gdańska, postanowiliśmy skorzystać z pomocy w rekrutacji. Dlatego też rozpoczęliśmy współpracę z fińskim koncernem Barona z siedzibą w Polsce, specjalizującym się w rekrutacji pracowników wielojęzycznych i transgranicznych, i już po kilku miesiącach widzimy efekt  naszej współpracy", dodaje Paradecka.

Ilkka-Cristian Niemi, Manager Ds. Rozwoju w Barona HR Services w Polsce, komentuje: "Jesteśmy bardzo zadowoleni, że zostaliśmy wybrani na partnera w rekrutacji pracowników dla firmy Kemira  na wczesnym etapie tworzenia centrum usług biznesowych. Cieszymy się na myśl pogłębiania naszej współpracy umożliwiającej zespołowi Kemira skoncentrowanie się na zarządzaniu projektami i kontrolowaniu rozwoju firmy w centrum Gdańska. Kemira poszukuje osób utalentowanych o cięzko dostępnych (na rynku) profilach zawodowych, a nasz koncern dołoży wszelkich starań aby znaleźć takich pracowników, zwłaszcza z krajów skandynawskich . Jest to ogromna szansa dla wielu osób na zdobycie cennego doświadczenia w pracy międzynarodowej oraz w tworzeniu czegoś nowego. Gdańsk jak i całe dynamicznie rozwijające się Trójmiasto zapewniają bardzo komfortowe warunki życia dla kandydatów zagranicznych i polskich."

O Kemirze

Kemira Oyj z siedzibą w Helsinkach zatrudnia ok. 4.900 pracowników w 40 krajach. Swoim klientom z różnych branż przemysłowych oferuje zaawansowane komponenty i rozwiązania chemiczne. Do portfolio klientów Kemiry należą liderzy rynku w obszarze przetwórstwa papieru, górnictwa, produkcji detergentów. Obroty grupy sięgnęły w 2012 roku 2,2 mld Euro. Spółka jest notowana na giełdzie NASDAQ QMX w Helsinkach.

www.kemira.com

O Baronie

Firma Barona świadczy usługi z zakresu zatrudnienia i outsourcingu, a także zapewnia znalezienie specjalistów dla dużych projektów z obszaru produkcji. Rocznie zatrudnia około 10 000 specjalistów w Finlandii i zapewnia zakwaterowanie dla prawie 40 000 osób. Barona została założona w 1999 roku i jest największym dostawcą usług z dziedziny zarządzania zasobami ludzkimi w Finlandii. Od 2012 roku Barona jest obecna na rynku polskim, gdzie specjalizuje się w rekrutacjach multilingwistycznych z sektora BPO/SSC/ITO, Inżynierii Produkcji, a także IT.

www.barona.pl